Aranżacje ogrodu http://oompodlasie.pl Porady i wskazówki Sun, 10 May 2020 18:57:47 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=5.5 Czy rodzaj pokoju ma znaczenie przy zakupie żarówki? http://oompodlasie.pl/2020/05/10/czy-rodzaj-pokoju-ma-znaczenie-przy-zakupie-zarowki/ http://oompodlasie.pl/2020/05/10/czy-rodzaj-pokoju-ma-znaczenie-przy-zakupie-zarowki/#respond Sun, 10 May 2020 18:57:47 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/czy-rodzaj-pokoju-ma-znaczenie-przy-zakupie-zarowki/ Planujesz koniec remontu? Jeśli tak to z pewnością zostały Ci jeszcze pewne niedociągnięcia do przeanalizowania. Zazwyczaj o malowaniu ścian czy wstawieniu mebli nie zapominamy. Jest jednak kwestia, o której mamy zwyczaj nie pamiętać. Dowiadujemy się, co to za sprzęt, jeśli tylko chcemy zaświecić światło, a tu nadal ciemno. Okazuje się, więc, że nie kupiliśmy żarówki do pokoi. Co się wtedy robi? Biegniemy w takiej sytuacji do pierwszego lepszego marketu, kupujemy kilka żarówek i zadowoleni z szybkości działania wkręcamy wszystkie na swoje miejsce. Kiedy okazuje się, że wybraliśmy zły rodzaj lub nieodpowiednią moc? W tym momencie, gdy w salonie nie mamy możliwości przeczytać książki, ponieważ światło jest zbyt ciemne, a w łazience przymykamy oczy, bo odbija się od płytek i nas razi. Aby takich powyższych sytuacji uniknąć powinniśmy dokładnie zaplanować, jaka żarówka będzie odpowiednia, do którego pomieszczenia. Sypialnia oraz łazienka Są to dwa wnętrza, które potrzebują wyjątkowego źródła światła. Mimo iż tak różne, to mają jednak jedna cechę wspólną. Jest nią oczywiście klimat, jakiego oczekujemy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Dlatego najlepiej jest użyć w nich żarówek, które nie tylko stworzą klimat, ale także dadzą jedocześnie dobre światło. Czyli niezbędna jest regulacja natężenia jasności. Coś wam to przypomina? Oczywiście, chodzi tu o diody LED, które w takich wnętrzach doskonale będą się prezentować. Co najlepsze są maksymalnie energooszczędne, więc nie będziemy musieli martwic się o rachunki oraz bardzo trwałe i mogą nam służyć dobrych kilkanaście lat. Musimy jednak zwrócić uwagę na jakość diod, podczas zakupu, a także na wymienionego na opakowaniu producenta. Jadalnia i kuchnia Są to wnętrza, które wymagają znacznie jaśniejszego światła ze względu na to, jakie czynności są w nich wykonywane. Zarówno do przygotowania obiadu, jak i do jego spożycia, potrzebujemy dobrej widoczności. Jednocześnie są to najczęściej używane pomieszczenia w domu, a więc energia elektryczna jest w nich najbardziej użytkowana. Co za tym idzie, większość domowników, nie gasi światła wychodząc np. z kuchni. Dlatego też, niezbędne w takim przypadku będzie nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale także jego oszczędność. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno żarówek energooszczędnych, które znacznie obniżą koszty za prąd. Jest jednak zasada, nie możemy nimi pstrykać non stop.   

Artykuł Czy rodzaj pokoju ma znaczenie przy zakupie żarówki? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Planujesz koniec remontu? Jeśli tak to z pewnością zostały Ci jeszcze pewne niedociągnięcia do przeanalizowania. Zazwyczaj o malowaniu ścian czy wstawieniu mebli nie zapominamy. Jest jednak kwestia, o której mamy zwyczaj nie pamiętać. Dowiadujemy się, co to za sprzęt, jeśli tylko chcemy zaświecić światło, a tu nadal ciemno. Okazuje się, więc, że nie kupiliśmy żarówki do pokoi. Co się wtedy robi? Biegniemy w takiej sytuacji do pierwszego lepszego marketu, kupujemy kilka żarówek i zadowoleni z szybkości działania wkręcamy wszystkie na swoje miejsce. Kiedy okazuje się, że wybraliśmy zły rodzaj lub nieodpowiednią moc? W tym momencie, gdy w salonie nie mamy możliwości przeczytać książki, ponieważ światło jest zbyt ciemne, a w łazience przymykamy oczy, bo odbija się od płytek i nas razi.

Aby takich powyższych sytuacji uniknąć powinniśmy dokładnie zaplanować, jaka żarówka będzie odpowiednia, do którego pomieszczenia.

Sypialnia oraz łazienka

Są to dwa wnętrza, które potrzebują wyjątkowego źródła światła. Mimo iż tak różne, to mają jednak jedna cechę wspólną. Jest nią oczywiście klimat, jakiego oczekujemy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Dlatego najlepiej jest użyć w nich żarówek, które nie tylko stworzą klimat, ale także dadzą jedocześnie dobre światło. Czyli niezbędna jest regulacja natężenia jasności. Coś wam to przypomina? Oczywiście, chodzi tu o diody LED, które w takich wnętrzach doskonale będą się prezentować. Co najlepsze są maksymalnie energooszczędne, więc nie będziemy musieli martwic się o rachunki oraz bardzo trwałe i mogą nam służyć dobrych kilkanaście lat. Musimy jednak zwrócić uwagę na jakość diod, podczas zakupu, a także na wymienionego na opakowaniu producenta.

Jadalnia i kuchnia

Są to wnętrza, które wymagają znacznie jaśniejszego światła ze względu na to, jakie czynności są w nich wykonywane. Zarówno do przygotowania obiadu, jak i do jego spożycia, potrzebujemy dobrej widoczności. Jednocześnie są to najczęściej używane pomieszczenia w domu, a więc energia elektryczna jest w nich najbardziej użytkowana. Co za tym idzie, większość domowników, nie gasi światła wychodząc np. z kuchni. Dlatego też, niezbędne w takim przypadku będzie nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale także jego oszczędność. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno żarówek energooszczędnych, które znacznie obniżą koszty za prąd. Jest jednak zasada, nie możemy nimi pstrykać non stop. 

 

Artykuł Czy rodzaj pokoju ma znaczenie przy zakupie żarówki? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/05/10/czy-rodzaj-pokoju-ma-znaczenie-przy-zakupie-zarowki/feed/ 0
Jakie meble wybrać do domowego biura? http://oompodlasie.pl/2020/04/13/jakie-meble-wybrac-do-domowego-biura/ http://oompodlasie.pl/2020/04/13/jakie-meble-wybrac-do-domowego-biura/#respond Mon, 13 Apr 2020 21:49:43 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/jakie-meble-wybrac-do-domowego-biura/ Zdecydowałeś się na pracę zdalną? Jeśli tak, to czy zastanowiłeś się czy masz miejsce na to w swoim domu czy mieszkaniu? Z pewnością nad tym myślałeś, jednak nie jest to takie proste. Do takiej pracy potrzeba osobnego pomieszczenia, w którym będziemy mieć spokój i wystarczająco miejsca, aby wykonywać powierzone zadania. Coraz więcej ludzi, decyduje się na prace tego typu. Jest ona bardzo wygodna oraz zazwyczaj lepiej płatna niż ta w biurze czy fabryce. Dodatkowo, odpadają nam koszty za paliwo, ewentualne zużycie samochodu czy tez bilet autobusowy, jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej. Co więcej oszczędzimy mnóstwo czasu, ponieważ nie tracimy go na dojazd dwa razy dziennie, ale przemieszczamy się z pokoju do pokoju. Co jest najbardziej komfortowe w takiej formie pracy? Przede wszystkim to, że nie musimy się przebierać, ale przed komputerem możemy siedzieć w piżamkach i z kubkiem gorącej kawy. Nie musimy tez wstawać godzinę wcześniej, ale wystarczy 10 minut na śniadania i toaletę. Nie tylko zalety Wszystko to, prezentuje się bardzo ładnie i zachęca do podjęcia takiej pracy, ale nie jest to tak kolorowe jak wygląda. Taka form a pracy, ma także swoje wady, przede wszystkim potrzebujemy motywacji. Wiadomo jak to w domu: to coś posprzątamy, zjemy, jak już jesteśmy to zrobimy pranie, ponieważ „pięć minut nas nie zbawi” i tak z 8 godzin, robi się cały dzień. Kolejnym problemem może być ww. miejsce doi wykonywania takiej pracy. Siedzenie z laptopem na kolanach nie jest ani wygodne, ani zdrowe. Korzystanie ze stołu w jadalni czy tez ławy w salonie, też może nie przynieść efektów, ponieważ jak wrócą dzieciaki ze szkoły, tak będzie po robocie. Urządzamy biuro Jeżeli uda nam się znaleźć takie miejsce, to doskonale, ponieważ będziemy mogli je wyparzyć według własnego gustu. Najlepiej, więc pozbyć się z wyznaczonego pomieszczenia wszelkich niepotrzebnych rzeczy i samemu wszystko zaplanować, aby umilić sobie pracę wymarzonym wyposażeniem. Ogromną rolę grają tutaj meble. Zaczynamy, więc od tego, że wybieramy biurko, które służyć nam będzie do pracy. Powinno ono mieć odpowiednią wielkość, aby było komfortowe. Trzeba tez do niego znaleźć krzesło – najlepiej obrotowe, ponieważ, aby dostać się drukarki nie będziemy musieli wstawać. Bardzo potrzebna może być także niewielka szafka na dokumenty, na drukarkę czy skaner oraz mała półka na inne rzeczy. Pamiętaj o odpowiednim, odcieniu oraz dopasowaniu dodatków do całej kompozycji. Im milsze i przyjemniejsze będzie takie biuro, tym lepiej będzie Ci się pracowało.   

Artykuł Jakie meble wybrać do domowego biura? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Zdecydowałeś się na pracę zdalną? Jeśli tak, to czy zastanowiłeś się czy masz miejsce na to w swoim domu czy mieszkaniu? Z pewnością nad tym myślałeś, jednak nie jest to takie proste. Do takiej pracy potrzeba osobnego pomieszczenia, w którym będziemy mieć spokój i wystarczająco miejsca, aby wykonywać powierzone zadania.

Coraz więcej ludzi, decyduje się na prace tego typu. Jest ona bardzo wygodna oraz zazwyczaj lepiej płatna niż ta w biurze czy fabryce. Dodatkowo, odpadają nam koszty za paliwo, ewentualne zużycie samochodu czy tez bilet autobusowy, jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej. Co więcej oszczędzimy mnóstwo czasu, ponieważ nie tracimy go na dojazd dwa razy dziennie, ale przemieszczamy się z pokoju do pokoju. Co jest najbardziej komfortowe w takiej formie pracy? Przede wszystkim to, że nie musimy się przebierać, ale przed komputerem możemy siedzieć w piżamkach i z kubkiem gorącej kawy. Nie musimy tez wstawać godzinę wcześniej, ale wystarczy 10 minut na śniadania i toaletę.

Nie tylko zalety

Wszystko to, prezentuje się bardzo ładnie i zachęca do podjęcia takiej pracy, ale nie jest to tak kolorowe jak wygląda. Taka form a pracy, ma także swoje wady, przede wszystkim potrzebujemy motywacji. Wiadomo jak to w domu: to coś posprzątamy, zjemy, jak już jesteśmy to zrobimy pranie, ponieważ „pięć minut nas nie zbawi” i tak z 8 godzin, robi się cały dzień. Kolejnym problemem może być ww. miejsce doi wykonywania takiej pracy. Siedzenie z laptopem na kolanach nie jest ani wygodne, ani zdrowe. Korzystanie ze stołu w jadalni czy tez ławy w salonie, też może nie przynieść efektów, ponieważ jak wrócą dzieciaki ze szkoły, tak będzie po robocie.

Urządzamy biuro

Jeżeli uda nam się znaleźć takie miejsce, to doskonale, ponieważ będziemy mogli je wyparzyć według własnego gustu. Najlepiej, więc pozbyć się z wyznaczonego pomieszczenia wszelkich niepotrzebnych rzeczy i samemu wszystko zaplanować, aby umilić sobie pracę wymarzonym wyposażeniem. Ogromną rolę grają tutaj meble. Zaczynamy, więc od tego, że wybieramy biurko, które służyć nam będzie do pracy. Powinno ono mieć odpowiednią wielkość, aby było komfortowe. Trzeba tez do niego znaleźć krzesło – najlepiej obrotowe, ponieważ, aby dostać się drukarki nie będziemy musieli wstawać. Bardzo potrzebna może być także niewielka szafka na dokumenty, na drukarkę czy skaner oraz mała półka na inne rzeczy. Pamiętaj o odpowiednim, odcieniu oraz dopasowaniu dodatków do całej kompozycji. Im milsze i przyjemniejsze będzie takie biuro, tym lepiej będzie Ci się pracowało. 

 

Artykuł Jakie meble wybrać do domowego biura? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/04/13/jakie-meble-wybrac-do-domowego-biura/feed/ 0
Czy kolory mają wpływ na to jak nam się pracuje? http://oompodlasie.pl/2020/03/13/czy-kolory-maja-wplyw-na-to-jak-nam-sie-pracuje/ http://oompodlasie.pl/2020/03/13/czy-kolory-maja-wplyw-na-to-jak-nam-sie-pracuje/#respond Fri, 13 Mar 2020 16:46:31 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/czy-kolory-maja-wplyw-na-to-jak-nam-sie-pracuje/ Jeśli jesteś w 1% ludzi w Polsce, którzy podejmują pracę zdalnie, to z pewnością poszukujesz lub już zalazłeś miejsce do wykonywania powierzonych zadań. Nie chodzi tu o biurko czy jakiś kąt, ale całe pomieszczenie. Jeśli jeszcze takiego własnego miejsca nie posiadasz, to czas je znaleźć. Niestety, pracować przy stole w kuchni czy przy biurku dziecka nie da się za długo. Po pierwsze, dlatego, że kuchnia jest miejscem, gdzie ciągle ktoś się kręci. Po drugie, dziecko, też potrzebuje miejsca na odrabianie zadań. Nie pracuj, więc kosztem nauki malca. Dlatego, potrzebujesz własnego pomieszczenia, aby się realizować zawodowo. Jeśli tylko masz wolny pokój, to go zagospodaruj odpowiednio i możesz zaczynać pracę. Jednak, jeżeli pomieszczenie niej jest urządzone, to mamy tym więcej zabawy. Większość ludzi, lubi robić przemeblowania oraz bawić się w dekoratora wnętrz. Dzięki temu, nie tylko się trochę rozerwiesz, ale możesz stworzyć miejsce marzeń do pracy. Pierwszorzędna rzeczą w planowaniu remontu pokoju jest kolor, jaki ma się znaleźć na ścianach. Nie musimy odnosić się do reszty mieszkania i malować na podobne kolory. Im bardziej oderwane od rzeczywistości codziennej barwy, tym lepiej dla Ciebie. Dobór kolorów Barwy pomieszczenia mają ogromny wpływ na nasza pracę. Jeśli źle je dobierzemy, będziemy się czuć niekomfortowo w taki miejscu i nie będzie chciało nam się wykonywać powierzonej pracy. Przede wszystkim, odpadają kolory bardzo ciemne, które będą nas przygnębiać. Przyjrzyjmy się wpływowi kolorów na nasze samopoczucie. Biały – jest doskonały do małych pomieszczeń. Stwarza wrażenie przestrzeni. Uspokaja, łagodzi emocje oraz stres. Jednak nie nadaje się dla osób, które są samotne lub potrzebujące sprawnego wykonywania pracy Żółty – taki kolor, kojarzyć się nam będzie z gorącą plażą. Zachęca nas do działania, poprawia nastrój, a także rozładowuje napięcie. Osoby, które są emocjonalnie niedojrzałe może wprawiać w przygnębienie. Czerwony – barwa miłości, pobudzająca. Jest doskonały dla osób, które nie mają woli do pracy lub ospałych. Jednak dla zestresowanych się nie nadaje. Niebieski – kolor nieba oraz oceanu, który przywróci nas do wakacji oraz cudownych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Osoby zmęczone psychicznie, które potrzebują chwili spokoju powinny zastosować te barwę. Nie będzie jednak odpowiedni dla tych, którzy są zdenerwowani. Zielony – jedna z najbardziej odprężających barw, sprowadza uczucie spokoju i błogości, a także bezpieczeństwa. Doskonale będzie się komponował w pomieszczeniu dla osób, które są bardzo aktywne oraz mają problemy ze skupieniem się. Ale w przypadku osób, które mają za mało energii, nie jest wskazany.  

Artykuł Czy kolory mają wpływ na to jak nam się pracuje? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Jeśli jesteś w 1% ludzi w Polsce, którzy podejmują pracę zdalnie, to z pewnością poszukujesz lub już zalazłeś miejsce do wykonywania powierzonych zadań. Nie chodzi tu o biurko czy jakiś kąt, ale całe pomieszczenie. Jeśli jeszcze takiego własnego miejsca nie posiadasz, to czas je znaleźć. Niestety, pracować przy stole w kuchni czy przy biurku dziecka nie da się za długo. Po pierwsze, dlatego, że kuchnia jest miejscem, gdzie ciągle ktoś się kręci. Po drugie, dziecko, też potrzebuje miejsca na odrabianie zadań. Nie pracuj, więc kosztem nauki malca. Dlatego, potrzebujesz własnego pomieszczenia, aby się realizować zawodowo. Jeśli tylko masz wolny pokój, to go zagospodaruj odpowiednio i możesz zaczynać pracę. Jednak, jeżeli pomieszczenie niej jest urządzone, to mamy tym więcej zabawy. Większość ludzi, lubi robić przemeblowania oraz bawić się w dekoratora wnętrz. Dzięki temu, nie tylko się trochę rozerwiesz, ale możesz stworzyć miejsce marzeń do pracy.

Pierwszorzędna rzeczą w planowaniu remontu pokoju jest kolor, jaki ma się znaleźć na ścianach. Nie musimy odnosić się do reszty mieszkania i malować na podobne kolory. Im bardziej oderwane od rzeczywistości codziennej barwy, tym lepiej dla Ciebie.

Dobór kolorów

Barwy pomieszczenia mają ogromny wpływ na nasza pracę. Jeśli źle je dobierzemy, będziemy się czuć niekomfortowo w taki miejscu i nie będzie chciało nam się wykonywać powierzonej pracy. Przede wszystkim, odpadają kolory bardzo ciemne, które będą nas przygnębiać. Przyjrzyjmy się wpływowi kolorów na nasze samopoczucie.

  • Biały – jest doskonały do małych pomieszczeń. Stwarza wrażenie przestrzeni. Uspokaja, łagodzi emocje oraz stres. Jednak nie nadaje się dla osób, które są samotne lub potrzebujące sprawnego wykonywania pracy
  • Żółty – taki kolor, kojarzyć się nam będzie z gorącą plażą. Zachęca nas do działania, poprawia nastrój, a także rozładowuje napięcie. Osoby, które są emocjonalnie niedojrzałe może wprawiać w przygnębienie.
  • Czerwony – barwa miłości, pobudzająca. Jest doskonały dla osób, które nie mają woli do pracy lub ospałych. Jednak dla zestresowanych się nie nadaje.
  • Niebieski – kolor nieba oraz oceanu, który przywróci nas do wakacji oraz cudownych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Osoby zmęczone psychicznie, które potrzebują chwili spokoju powinny zastosować te barwę. Nie będzie jednak odpowiedni dla tych, którzy są zdenerwowani.
  • Zielony – jedna z najbardziej odprężających barw, sprowadza uczucie spokoju i błogości, a także bezpieczeństwa. Doskonale będzie się komponował w pomieszczeniu dla osób, które są bardzo aktywne oraz mają problemy ze skupieniem się. Ale w przypadku osób, które mają za mało energii, nie jest wskazany.

 

Artykuł Czy kolory mają wpływ na to jak nam się pracuje? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/03/13/czy-kolory-maja-wplyw-na-to-jak-nam-sie-pracuje/feed/ 0
Wszystko o stojących lampach ogrodowych http://oompodlasie.pl/2020/03/06/wszystko-o-stojacych-lampach-ogrodowych/ http://oompodlasie.pl/2020/03/06/wszystko-o-stojacych-lampach-ogrodowych/#respond Fri, 06 Mar 2020 03:25:34 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/wszystko-o-stojacych-lampach-ogrodowych/ Stojące lampy ogrodowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych stosowanych w ogrodach. W zależności od swojej funkcji dzielą się one na lampy ogrodowe wysokie, średnie i niskie. Sprawdź, dlaczego odpowiedni dobór lampy jest tak ważny? Pamiętajmy, że oświetlenie ogrodowe powinno być przede wszystkim funkcjonalne, dopiero potem możemy brać pod uwagę jego funkcję dekoracyjną. Najważniejsze miejsca na posesji, które powinny być oświetlone to szlaki komunikacyjne, podjazdy oraz wejścia do domu. Pozostała przestrzeń ogrodu może być oświetlana w zależności od własnych potrzeb i preferencji, np. poprzez podświetlenie wybranych roślin. Jakie miejsce taka lampa Do oświetlenia wejść do domu najczęściej wykorzystuje się kinkiety ogrodowe. W przypadku schodów prowadzących do drzwi można wzdłuż nich zamontować lampy ogrodowe niskie. Nie powinny one być wyższe niż 0,5 m, bowiem zbyt wysokie oświetlenie mogło by za mocno razić w oczy. Lampy ogrodowe stojące niskie oraz średnie stanowią dobre rozwiązanie także przy szlakach komunikacyjnych. Ponadto mogą być stosowane do podświetlania roślin i innych elementów architektury ogrodu. Istotną kwestią jest odpowiednio dobrana wysokość lampy ogrodowej wzdłuż ścieżek znajdujących się w ogrodzie. Optymalna wysokość tego typu lamp to 0,5-1,7 metra. Zazwyczaj montowane są one w trawniku, przy pomocy wylewek. Oprócz tego lampy ogrodowe niskie sprawdzą się w roli oświetlenia podjazdów, jednak dla uzyskania większego komfortu w tym przypadku warto wybrać lampy najazdowe. Latarnie ogrodowe o wysokości ponad 2 metrów doskonale sprawdzają się do oświetlania dużych powierzchni. Zamiast podświetlenia pojedynczych obiektów za ich pomocą rozjaśnimy całą przestrzeń. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na wymiary lampy ogrodowe wysokie wymagają mocnego obsadzenia ich w ziemi. Wykonuje się to za pomocą odpowiedniej wielkości wylewki z wmontowanymi rurkami, które przeznaczone są na kable lamp. Alternatywnym sposobem montowania lamp wysokich są fundamenty wylewane w miejscu, w którym ma stać lampa, z wykorzystaniem śrub zatapianych w betonie.  

Artykuł Wszystko o stojących lampach ogrodowych pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Stojące lampy ogrodowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych stosowanych w ogrodach. W zależności od swojej funkcji dzielą się one na lampy ogrodowe wysokie, średnie i niskie. Sprawdź, dlaczego odpowiedni dobór lampy jest tak ważny?

Pamiętajmy, że oświetlenie ogrodowe powinno być przede wszystkim funkcjonalne, dopiero potem możemy brać pod uwagę jego funkcję dekoracyjną. Najważniejsze miejsca na posesji, które powinny być oświetlone to szlaki komunikacyjne, podjazdy oraz wejścia do domu. Pozostała przestrzeń ogrodu może być oświetlana w zależności od własnych potrzeb i preferencji, np. poprzez podświetlenie wybranych roślin.

Jakie miejsce taka lampa
Do oświetlenia wejść do domu najczęściej wykorzystuje się kinkiety ogrodowe. W przypadku schodów prowadzących do drzwi można wzdłuż nich zamontować lampy ogrodowe niskie. Nie powinny one być wyższe niż 0,5 m, bowiem zbyt wysokie oświetlenie mogło by za mocno razić w oczy.
Lampy ogrodowe stojące niskie oraz średnie stanowią dobre rozwiązanie także przy szlakach komunikacyjnych. Ponadto mogą być stosowane do podświetlania roślin i innych elementów architektury ogrodu.
Istotną kwestią jest odpowiednio dobrana wysokość lampy ogrodowej wzdłuż ścieżek znajdujących się w ogrodzie. Optymalna wysokość tego typu lamp to 0,5-1,7 metra. Zazwyczaj montowane są one w trawniku, przy pomocy wylewek. Oprócz tego lampy ogrodowe niskie sprawdzą się w roli oświetlenia podjazdów, jednak dla uzyskania większego komfortu w tym przypadku warto wybrać lampy najazdowe.
Latarnie ogrodowe o wysokości ponad 2 metrów doskonale sprawdzają się do oświetlania dużych powierzchni. Zamiast podświetlenia pojedynczych obiektów za ich pomocą rozjaśnimy całą przestrzeń. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na wymiary lampy ogrodowe wysokie wymagają mocnego obsadzenia ich w ziemi. Wykonuje się to za pomocą odpowiedniej wielkości wylewki z wmontowanymi rurkami, które przeznaczone są na kable lamp. Alternatywnym sposobem montowania lamp wysokich są fundamenty wylewane w miejscu, w którym ma stać lampa, z wykorzystaniem śrub zatapianych w betonie.

 

Artykuł Wszystko o stojących lampach ogrodowych pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/03/06/wszystko-o-stojacych-lampach-ogrodowych/feed/ 0
Ogród idealnie oświetlony http://oompodlasie.pl/2020/03/04/ogrod-idealnie-oswietlony/ http://oompodlasie.pl/2020/03/04/ogrod-idealnie-oswietlony/#respond Wed, 04 Mar 2020 14:24:00 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/ogrod-idealnie-oswietlony/ Relaks w fotelu z kubkiem herbaty i ulubioną książką, towarzyskie spotkanie przy grillu, jeżeli chcemy korzystać z ogrodu również po zmroku, powinniśmy pomyśleć o jego odpowiednim oświetleniu. Podpowiadamy, jakie lampy ogrodowe wybrać. Nocą ogród bez oświetlenia nie nadaje się do użytku. Jeżeli jednak rozmieścimy w nim lampy ogrodowe przy ścieżkach i na tarasie, podświetlimy elementy architektoniczne oraz rośliny, będziemy mogli korzystać z niego również po zmroku. Projekt oświetlenia ogrodowego Plan oświetlenia ogrodowego powinien być dobrze przemyślany. Przypadkowe rozmieszczenie zbyt wielu punktów świetlnych obok siebie może zupełnie popsuć wygląd ogrodu. Z kolei właściwie przygotowany projekt sprawi, że będzie on wyglądał pięknie i bezpiecznie. Najlepiej rozpocząć od wyobrażenia sobie efektu, jaki chcielibyśmy ostatecznie osiągnąć, a następnie marzenia zmienić w rzeczywistość. Warto przy tym pamiętać o złotej zasadzie, że mniej znaczy więcej. Najlepsze rozwiązania dla tarasu Taras to najważniejsze miejsce w ogrodzie, bo właśnie tam najczęściej spędzamy czas odpoczywając po pracowitym dniu czy spędzając czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki odpowiednio zamontowanemu oświetleniu, możemy korzystać z niego również po zmroku. Warto w tym celu zastosować reflektory punktowe, które umieszcza się w tych miejscach, które wymagają najlepszego oświetlenia. Ponadto taras można wyposażyć w słupki ogrodowe montowane w posadzce lub ewntualnie w trawniku. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiego wachlarza dostępnych w sklepach dekoracyjnych lamp na stół czy lamp projektowanych na wzór lampionów. Jeżeli mamy do czynienia z zadaszonym tarasem najlepszym wyborem będzie lampa, którą można zawiesić nad stołem.  Oświetlenie w ogrodzie a bezpieczeństwo Do ogrodu przeznaczone są oprawy zewnętrzne z wysokim IP, które powinno wynosić minimum 44. Przy zakupie oświetlenia należy także zwrócić uwagę na to, czy spełnia ono wymogi jakościowe oraz w zakresie bezpieczeństwa. Tylko kupując produkty u sprawdzonych producentów możemy mieć pewność, że wszystko jest prawidłowo.

Artykuł Ogród idealnie oświetlony pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Relaks w fotelu z kubkiem herbaty i ulubioną książką, towarzyskie spotkanie przy grillu, jeżeli chcemy korzystać z ogrodu również po zmroku, powinniśmy pomyśleć o jego odpowiednim oświetleniu. Podpowiadamy, jakie lampy ogrodowe wybrać.

Nocą ogród bez oświetlenia nie nadaje się do użytku. Jeżeli jednak rozmieścimy w nim lampy ogrodowe przy ścieżkach i na tarasie, podświetlimy elementy architektoniczne oraz rośliny, będziemy mogli korzystać z niego również po zmroku.

Projekt oświetlenia ogrodowego
Plan oświetlenia ogrodowego powinien być dobrze przemyślany. Przypadkowe rozmieszczenie zbyt wielu punktów świetlnych obok siebie może zupełnie popsuć wygląd ogrodu. Z kolei właściwie przygotowany projekt sprawi, że będzie on wyglądał pięknie i bezpiecznie. Najlepiej rozpocząć od wyobrażenia sobie efektu, jaki chcielibyśmy ostatecznie osiągnąć, a następnie marzenia zmienić w rzeczywistość. Warto przy tym pamiętać o złotej zasadzie, że mniej znaczy więcej.

Najlepsze rozwiązania dla tarasu
Taras to najważniejsze miejsce w ogrodzie, bo właśnie tam najczęściej spędzamy czas odpoczywając po pracowitym dniu czy spędzając czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki odpowiednio zamontowanemu oświetleniu, możemy korzystać z niego również po zmroku. Warto w tym celu zastosować reflektory punktowe, które umieszcza się w tych miejscach, które wymagają najlepszego oświetlenia. Ponadto taras można wyposażyć w słupki ogrodowe montowane w posadzce lub ewntualnie w trawniku. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiego wachlarza dostępnych w sklepach dekoracyjnych lamp na stół czy lamp projektowanych na wzór lampionów. Jeżeli mamy do czynienia z zadaszonym tarasem najlepszym wyborem będzie lampa, którą można zawiesić nad stołem. 

Oświetlenie w ogrodzie a bezpieczeństwo
Do ogrodu przeznaczone są oprawy zewnętrzne z wysokim IP, które powinno wynosić minimum 44. Przy zakupie oświetlenia należy także zwrócić uwagę na to, czy spełnia ono wymogi jakościowe oraz w zakresie bezpieczeństwa. Tylko kupując produkty u sprawdzonych producentów możemy mieć pewność, że wszystko jest prawidłowo.

Artykuł Ogród idealnie oświetlony pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/03/04/ogrod-idealnie-oswietlony/feed/ 0
Jak oświetlenie zastosować w ogrodzie? http://oompodlasie.pl/2020/02/29/jak-oswietlenie-zastosowac-w-ogrodzie/ http://oompodlasie.pl/2020/02/29/jak-oswietlenie-zastosowac-w-ogrodzie/#respond Sat, 29 Feb 2020 06:47:30 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/jak-oswietlenie-zastosowac-w-ogrodzie/ Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp ogrodowych o różnych typach, rozmiarach i zastosowaniu. To, jaki efekt oświetleniowy ostatecznie uzyskamy w ogrodzie w dużej mierze zależy od umiejętności aranżacyjnych. Podpowiadamy, jakie lampy wybrać, żeby nasze oświetlenie było praktyczne, energooszczędne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Producenci oferują nam rozwiązania oświetleniowe z wykorzystaniem lamp zasilanych prądem elektrycznym lub energią słoneczną. Poniżej prezentujemy charakterystykę obu typów oświetlenia. Lampy elektryczne w roli głównej Lampy elektryczne to tradycyjna i skuteczna forma oświetlenia, która jednak wiąże się z koniecznością położenia kabli w ogrodzie. Rozmieszczenie punktów oświetleniowych w tym przypadku warto zatem zaplanować na samym początku zakładania ogrodu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego rozkopywania trawników czy rabat kwiatowych. Pamiętajmy także o tym, że wybierając lampy elektryczne, musimy zdecydować, czy będą one zasilane prądem o mocy 230V, czy zredukowanym do 12 lub 24V. Ta druga opcja stanowi bezpieczniejsze rozwiązanie, bowiem nie niesie ze sobą ryzyka porażenia prądem, a ponadto nie wymaga stosowania specjalnych zabezpieczeń. Z drugiej strony do takiej instalacji potrzebne jest użycie transformatora, a niskie napięcie nie zezwala na zastosowanie oświetlenia energooszczędnego. Wykorzystanie lamp elektrycznych daje silne światło w ogrodzie, ale wiąże się także z rachunkami za prąd. Niektóre latarnie mogą również emitować ciepło, więc w trosce o ochronę przeciwpożarową najlepiej instalować je w miejscach, w których nie ma zagrożenia. Lampy solarne w roli głównej Coraz większą popularnością cieszą się lampy solarne, których główne zalety to korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz energooszczędność. Ponadto instalacja tego typu oświetlenia jest prosta i nie wymaga doprowadzania przewodów. Dzięki temu nawet wysokie latarnie solarne, które wkopuje się głęboko w ziemię mogą swobodnie zmieniać swoją lokalizację bez konieczności ingerencji w ogrodowy porządek. Lampy solarne dają bardziej rozproszone światło w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Należy pamiętać także o tym, że lampy te muszą być usytuowane w nasłonecznionych miejscach, ponieważ tylko tak będą mogły magazynować energię słoneczną. Ważne jest również utrzymywanie paneli solarnych w czystości, ponieważ zalegająca warstwa brudu może skutkować ich nieprawidłowym funkcjonowaniem.   

Artykuł Jak oświetlenie zastosować w ogrodzie? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp ogrodowych o różnych typach, rozmiarach i zastosowaniu. To, jaki efekt oświetleniowy ostatecznie uzyskamy w ogrodzie w dużej mierze zależy od umiejętności aranżacyjnych. Podpowiadamy, jakie lampy wybrać, żeby nasze oświetlenie było praktyczne, energooszczędne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie.

Producenci oferują nam rozwiązania oświetleniowe z wykorzystaniem lamp zasilanych prądem elektrycznym lub energią słoneczną. Poniżej prezentujemy charakterystykę obu typów oświetlenia.

Lampy elektryczne w roli głównej
Lampy elektryczne to tradycyjna i skuteczna forma oświetlenia, która jednak wiąże się z koniecznością położenia kabli w ogrodzie. Rozmieszczenie punktów oświetleniowych w tym przypadku warto zatem zaplanować na samym początku zakładania ogrodu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego rozkopywania trawników czy rabat kwiatowych. Pamiętajmy także o tym, że wybierając lampy elektryczne, musimy zdecydować, czy będą one zasilane prądem o mocy 230V, czy zredukowanym do 12 lub 24V. Ta druga opcja stanowi bezpieczniejsze rozwiązanie, bowiem nie niesie ze sobą ryzyka porażenia prądem, a ponadto nie wymaga stosowania specjalnych zabezpieczeń. Z drugiej strony do takiej instalacji potrzebne jest użycie transformatora, a niskie napięcie nie zezwala na zastosowanie oświetlenia energooszczędnego. Wykorzystanie lamp elektrycznych daje silne światło w ogrodzie, ale wiąże się także z rachunkami za prąd. Niektóre latarnie mogą również emitować ciepło, więc w trosce o ochronę przeciwpożarową najlepiej instalować je w miejscach, w których nie ma zagrożenia.

Lampy solarne w roli głównej
Coraz większą popularnością cieszą się lampy solarne, których główne zalety to korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz energooszczędność. Ponadto instalacja tego typu oświetlenia jest prosta i nie wymaga doprowadzania przewodów. Dzięki temu nawet wysokie latarnie solarne, które wkopuje się głęboko w ziemię mogą swobodnie zmieniać swoją lokalizację bez konieczności ingerencji w ogrodowy porządek. Lampy solarne dają bardziej rozproszone światło w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Należy pamiętać także o tym, że lampy te muszą być usytuowane w nasłonecznionych miejscach, ponieważ tylko tak będą mogły magazynować energię słoneczną. Ważne jest również utrzymywanie paneli solarnych w czystości, ponieważ zalegająca warstwa brudu może skutkować ich nieprawidłowym funkcjonowaniem. 

 

Artykuł Jak oświetlenie zastosować w ogrodzie? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/02/29/jak-oswietlenie-zastosowac-w-ogrodzie/feed/ 0
Oryginalne oświetlenie w pokoju dziecka http://oompodlasie.pl/2020/02/21/oryginalne-oswietlenie-w-pokoju-dziecka/ http://oompodlasie.pl/2020/02/21/oryginalne-oswietlenie-w-pokoju-dziecka/#respond Fri, 21 Feb 2020 22:46:52 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/oryginalne-oswietlenie-w-pokoju-dziecka/ Każdy wie, jak ważną rolę w każdym pomieszczeniu pełni oświetlenie. Jest to bardzo istotny aspekt, bez którego w późniejszych godzinach po zachodzie słońca, pokój by nie funkcjonował. Jednak nie zawsze doceniamy znaczenie tej kwestii. Często oświetlenie jest zaniedbywane, a podczas remontów zostaje zostawione na koniec i kupione dosłownie za ostatnie pieniądze, które zostały. Nie wszyscy wiedzą, jak odpowiednio dobrane światło potrafi poprawić wygląd każdego pomieszczenia i uwidocznić jego zalety. Jednakże źle dobrane, pełni funkcję całkowicie odwrotną. W takiej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po zaświeceniu lampy, widzimy każde najmniejsze niedociągnięcie. Dlatego też, takiej kwestii jak oświetlenie, nie wolno Ci zostawiać na koniec. To samo dotyczy pokoju dziecka. Jest to miejsce gdzie światło jest bardzo istotne. Dlaczego, skoro dzieci najczęściej się tylko bawią i wcześnie chodzą spać? Rzeczywiście, jeśli pociechy są małe, to jakieś super oświetlenie nie jest im potrzebne, ponieważ idą spać zanim się ściemni na zewnątrz. Jednak, jeśli maluchy już nie są takie małe, to dobre światło jest bardzo ważne. Przede wszystkim z tego względu, że nawet, jeśli są w zerówce to mają już zadania domowe, które trzeba odrobić. Nawet, jeśli lubisz pomagać dziecku i mieć go na oku, kiedy się tym zajmuje np. w salonie czy jadalni, to i tak dobre światło jest istotne. Jeśli teraz nie korzysta z biurka, to nic nie przeszkadza, ponieważ zacznie przy nim zasiadać jak podrośnie. Dlatego nie zapominajmy o tej kwestii, żeby się potem nie okazało, że trzeba będzie poszukiwać lampy i dorabiać inne źródła światła, ponieważ w pokoju będzie za ciemno. Zresztą, bardzo dobrze wiesz, że taki szkrab nie chodzi już spać, o 19, ale bawi znacznie dłużej, więc oświetlenie jest mu potrzebne, chociażby do wieczornej zabawy. Lampka chmurka lub maskotka Każde dziecko lubi mieć wyjątkowe wnętrza. Dlatego zwykła lampa wiszące z sufitu, nie będzie zbyt zadowalająca dla malca. Trzeba wykazać się nie małą kreatywnością, aby taki malec był zadowolony z efektów. Jeśli szukamy lampki nad łóżko, to musimy pamiętać, aby światło nie było zbyt jasne, ponieważ będzie ono razić w oczy, zbyt przygaszone będzie natomiast niewidoczne. Bardzo ciekawym pomysłem jest lampka w kształcie chmurki, którą możemy kupić w sklepie z oświetleniem lub zrobić sami. Możemy także spotkać się z lampkami nocnymi w kształcie misiów czy samochodów. Dzięki temu, możemy dobrać doskonałą lampkę zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.   

Artykuł Oryginalne oświetlenie w pokoju dziecka pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Każdy wie, jak ważną rolę w każdym pomieszczeniu pełni oświetlenie. Jest to bardzo istotny aspekt, bez którego w późniejszych godzinach po zachodzie słońca, pokój by nie funkcjonował. Jednak nie zawsze doceniamy znaczenie tej kwestii. Często oświetlenie jest zaniedbywane, a podczas remontów zostaje zostawione na koniec i kupione dosłownie za ostatnie pieniądze, które zostały. Nie wszyscy wiedzą, jak odpowiednio dobrane światło potrafi poprawić wygląd każdego pomieszczenia i uwidocznić jego zalety. Jednakże źle dobrane, pełni funkcję całkowicie odwrotną. W takiej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po zaświeceniu lampy, widzimy każde najmniejsze niedociągnięcie. Dlatego też, takiej kwestii jak oświetlenie, nie wolno Ci zostawiać na koniec.

To samo dotyczy pokoju dziecka. Jest to miejsce gdzie światło jest bardzo istotne. Dlaczego, skoro dzieci najczęściej się tylko bawią i wcześnie chodzą spać? Rzeczywiście, jeśli pociechy są małe, to jakieś super oświetlenie nie jest im potrzebne, ponieważ idą spać zanim się ściemni na zewnątrz. Jednak, jeśli maluchy już nie są takie małe, to dobre światło jest bardzo ważne. Przede wszystkim z tego względu, że nawet, jeśli są w zerówce to mają już zadania domowe, które trzeba odrobić.

Nawet, jeśli lubisz pomagać dziecku i mieć go na oku, kiedy się tym zajmuje np. w salonie czy jadalni, to i tak dobre światło jest istotne. Jeśli teraz nie korzysta z biurka, to nic nie przeszkadza, ponieważ zacznie przy nim zasiadać jak podrośnie. Dlatego nie zapominajmy o tej kwestii, żeby się potem nie okazało, że trzeba będzie poszukiwać lampy i dorabiać inne źródła światła, ponieważ w pokoju będzie za ciemno. Zresztą, bardzo dobrze wiesz, że taki szkrab nie chodzi już spać, o 19, ale bawi znacznie dłużej, więc oświetlenie jest mu potrzebne, chociażby do wieczornej zabawy.

Lampka chmurka lub maskotka

Każde dziecko lubi mieć wyjątkowe wnętrza. Dlatego zwykła lampa wiszące z sufitu, nie będzie zbyt zadowalająca dla malca. Trzeba wykazać się nie małą kreatywnością, aby taki malec był zadowolony z efektów. Jeśli szukamy lampki nad łóżko, to musimy pamiętać, aby światło nie było zbyt jasne, ponieważ będzie ono razić w oczy, zbyt przygaszone będzie natomiast niewidoczne. Bardzo ciekawym pomysłem jest lampka w kształcie chmurki, którą możemy kupić w sklepie z oświetleniem lub zrobić sami. Możemy także spotkać się z lampkami nocnymi w kształcie misiów czy samochodów. Dzięki temu, możemy dobrać doskonałą lampkę zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. 

 

Artykuł Oryginalne oświetlenie w pokoju dziecka pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/02/21/oryginalne-oswietlenie-w-pokoju-dziecka/feed/ 0
Jak nowocześnie oświetlić salon? http://oompodlasie.pl/2020/02/10/jak-nowoczesnie-oswietlic-salon/ http://oompodlasie.pl/2020/02/10/jak-nowoczesnie-oswietlic-salon/#respond Mon, 10 Feb 2020 19:25:13 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/jak-nowoczesnie-oswietlic-salon/ Każdy wie, jak ważną funkcję pełni salon w całym domu oraz w mieszkaniu. Jest to nie tylko miejsce, w którym oddajemy się relaksowi, ale także takie gdzie możemy obejrzeć film całą rodziną lub pograć w gry planszowe czy też poukładać puzzle. Jest to również pomieszczenie, gdzie przyjmujemy gości. Najczęściej są to znajomi, którzy odwiedzają nas, aby porozmawiać i napić się kawy w gronie przyjaciół. Niekiedy jednak służy, jako bardziej prestiżowe miejsce, czyli odbywają się w nim spotkania z rodziną, której członków widzi się raz lub dwa razy do roku w święta. Dlatego też, musi to być pokój, który jest nie tylko elegancki, stylowy i funkcjonalny, ale także doskonale się prezentować oraz zachwycać wszystkich odwiedzających. Jeśli jesteśmy na etapie remontu, to z pewnością wszystkie ww. kwestie weźmiesz pod uwagę. Jednak nie zawsze mamy pomysły na taka aranżację. Mimo iż, czasem mamy jakiś plan to okazuje się, że w praktyce jego zrealizowanie jest zbyt drogie lub zwyczajnie niemożliwe. Dlatego też, przy planowaniu wszelkich czynności oraz wyposażenia, musimy wziąć pod uwagę zarówno dostępne środki na remont jak i nasze możliwości oraz czas. Znaczenie oświetlenia Bardzo ważny element całego wystroju salonu stanowi oświetlenie.  Jednak zazwyczaj zostaje ono zostawione na sam koniec remontu. Jak to się kończy i w czym przeszkadza? Przede wszystkim, zostaje nam taka ilość środków na zakup lampy, że nic konkretnego za to nie kupimy, więc sięgamy po najtańsze rozwiązanie, niewiele myśląc o jakości oraz prezencji. Po drugie, nie mamy nawet czasu na odpowiednie dobranie światła, do stylu całego pomieszczenia. Takim sposobem psujemy całą pracę, jaką włożyliśmy w remont mieszkania. Jeśli oświetlenie będzie nieumiejętnie dobrane, to od razu będzie widać każde nawet najmniejsze niedociągnięcie, o którym staraliśmy się zapomnieć. Jeśli chcemy takie małe błędy ukryć, to musimy tak wybrać oświetlenie, aby temu sprzyjało. Lampa czy kinkiet? Zarówno jedno jak i drugie będzie doskonale wyglądać w każdym pomieszczeniu. Lampa jest bardzo praktyczna w przypadku, kiedy potrzebujemy więcej światła, które jest bardziej rozproszone i oświetla nam cały pokój. Jest ono przydatne, kiedy gościmy znajomych lub rodzinę. Jeśli jesteśmy fanami przytulnego wnętrza, a wieczorem lubimy siąść pod kocem z książką na kanapie to powinniśmy zdecydować się na kinkiety. Tworzą one tajemniczą atmosferę, a także nadają stylu pomieszczeniom.    

Artykuł Jak nowocześnie oświetlić salon? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Każdy wie, jak ważną funkcję pełni salon w całym domu oraz w mieszkaniu. Jest to nie tylko miejsce, w którym oddajemy się relaksowi, ale także takie gdzie możemy obejrzeć film całą rodziną lub pograć w gry planszowe czy też poukładać puzzle. Jest to również pomieszczenie, gdzie przyjmujemy gości. Najczęściej są to znajomi, którzy odwiedzają nas, aby porozmawiać i napić się kawy w gronie przyjaciół. Niekiedy jednak służy, jako bardziej prestiżowe miejsce, czyli odbywają się w nim spotkania z rodziną, której członków widzi się raz lub dwa razy do roku w święta. Dlatego też, musi to być pokój, który jest nie tylko elegancki, stylowy i funkcjonalny, ale także doskonale się prezentować oraz zachwycać wszystkich odwiedzających.

Jeśli jesteśmy na etapie remontu, to z pewnością wszystkie ww. kwestie weźmiesz pod uwagę. Jednak nie zawsze mamy pomysły na taka aranżację. Mimo iż, czasem mamy jakiś plan to okazuje się, że w praktyce jego zrealizowanie jest zbyt drogie lub zwyczajnie niemożliwe. Dlatego też, przy planowaniu wszelkich czynności oraz wyposażenia, musimy wziąć pod uwagę zarówno dostępne środki na remont jak i nasze możliwości oraz czas.

Znaczenie oświetlenia

Bardzo ważny element całego wystroju salonu stanowi oświetlenie.  Jednak zazwyczaj zostaje ono zostawione na sam koniec remontu. Jak to się kończy i w czym przeszkadza? Przede wszystkim, zostaje nam taka ilość środków na zakup lampy, że nic konkretnego za to nie kupimy, więc sięgamy po najtańsze rozwiązanie, niewiele myśląc o jakości oraz prezencji. Po drugie, nie mamy nawet czasu na odpowiednie dobranie światła, do stylu całego pomieszczenia. Takim sposobem psujemy całą pracę, jaką włożyliśmy w remont mieszkania. Jeśli oświetlenie będzie nieumiejętnie dobrane, to od razu będzie widać każde nawet najmniejsze niedociągnięcie, o którym staraliśmy się zapomnieć. Jeśli chcemy takie małe błędy ukryć, to musimy tak wybrać oświetlenie, aby temu sprzyjało.

Lampa czy kinkiet?

Zarówno jedno jak i drugie będzie doskonale wyglądać w każdym pomieszczeniu. Lampa jest bardzo praktyczna w przypadku, kiedy potrzebujemy więcej światła, które jest bardziej rozproszone i oświetla nam cały pokój. Jest ono przydatne, kiedy gościmy znajomych lub rodzinę.

Jeśli jesteśmy fanami przytulnego wnętrza, a wieczorem lubimy siąść pod kocem z książką na kanapie to powinniśmy zdecydować się na kinkiety. Tworzą one tajemniczą atmosferę, a także nadają stylu pomieszczeniom.

 

 

Artykuł Jak nowocześnie oświetlić salon? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/02/10/jak-nowoczesnie-oswietlic-salon/feed/ 0
Lampy solarne – co warto o nich wiedzieć? http://oompodlasie.pl/2020/01/24/lampy-solarne-co-warto-o-nich-wiedziec/ http://oompodlasie.pl/2020/01/24/lampy-solarne-co-warto-o-nich-wiedziec/#respond Fri, 24 Jan 2020 16:00:06 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/lampy-solarne-co-warto-o-nich-wiedziec/ Właściwe oświetlenie podkreśla piękno i charakter ogrodu. Za jego pomocą można oświetlić ścieżki, roślinność, fasady oraz elementy architektury ogrodowej. Idealnie nadają się do tego lampy solarne. Lampy solarne są energooszczędne i proste w montażu, ponieważ nie wymagają okablowania. Producenci oferują szeroki wybór tego typu oświetlenia, które jest dostępne w różnych parametry i atrakcyjnych cenach. Jednak zanim przystąpimy do rozmieszczania lamp solarnych w ogrodzie powinniśmy wszystko zaplanować i spróbować wyobrazić sobie ostateczny efekt.  Działanie lamp solarnych Dzięki zastosowaniu ogniwa fotowoltaicznego w ciągu dnia lampa solarna jest ładowana, magazynując prąd w akumulatorze, żeby po zmierzchu automatycznie się włączyć i delikatnie podświetlić wybrane elementy znajdujące się naszym ogrodzie. Fotoogniwa są niezwykle trwałe, ich żywotność osiąga nawet 20 lat, a dioda dająca światło jest w stanie pracować około 100 000 godzin. Dzięki temu, że lampa solarna czerpie energię z odnawialnych źródeł naturalnych jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Ponadto dobrej jakości lampa solarna posiada wbudowany czujnik zmierzchu, który automatycznie włącza lampę po zmroku. Tym sposobem nie musimy już instalować dodatkowych urządzeń włączających i wyłączających oświetlenie o pożądanej porze. Rozmieszczenie lamp solarnych Długość świecenia lampy uwarunkowana jest porą roku, zachmurzeniem, miejsce zamontowania oraz położeniem geograficznym. Ze względu na to, że lampy solarne muszą zmagazynować odpowiednią ilość energii w czasie dnia, aby świecić w nocy należy je montować w miejscach o możliwie największym nasłonecznieniu. Zacienione pozycje uniemożliwią akumulatowi optymalne naładowanie się, co będzie skutkować krótszym czasem świecenia w nocy. Właściwie naładowany akumulator zazwyczaj wystarcza na 8 godzin pracy oświetlenia. Ponadto lampę solarną powinno umieścić się z dala od sztucznych źródeł światła, tj. latarnie uliczne, czy oświetlenie przydomowe. W innym przypadku lampa nie włączy się automatycznie.  Najlepsza odległość pomiędzy lampami solarnymi to około 2 m, ponieważ zbyt ciasne rozmieszczenie oświetlenia będzie skutkować migotaniem.  

Artykuł Lampy solarne – co warto o nich wiedzieć? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Właściwe oświetlenie podkreśla piękno i charakter ogrodu. Za jego pomocą można oświetlić ścieżki, roślinność, fasady oraz elementy architektury ogrodowej. Idealnie nadają się do tego lampy solarne.

Lampy solarne są energooszczędne i proste w montażu, ponieważ nie wymagają okablowania. Producenci oferują szeroki wybór tego typu oświetlenia, które jest dostępne w różnych parametry i atrakcyjnych cenach. Jednak zanim przystąpimy do rozmieszczania lamp solarnych w ogrodzie powinniśmy wszystko zaplanować i spróbować wyobrazić sobie ostateczny efekt. 

Działanie lamp solarnych
Dzięki zastosowaniu ogniwa fotowoltaicznego w ciągu dnia lampa solarna jest ładowana, magazynując prąd w akumulatorze, żeby po zmierzchu automatycznie się włączyć i delikatnie podświetlić wybrane elementy znajdujące się naszym ogrodzie. Fotoogniwa są niezwykle trwałe, ich żywotność osiąga nawet 20 lat, a dioda dająca światło jest w stanie pracować około 100 000 godzin. Dzięki temu, że lampa solarna czerpie energię z odnawialnych źródeł naturalnych jest przyjazna dla środowiska naturalnego.
Ponadto dobrej jakości lampa solarna posiada wbudowany czujnik zmierzchu, który automatycznie włącza lampę po zmroku. Tym sposobem nie musimy już instalować dodatkowych urządzeń włączających i wyłączających oświetlenie o pożądanej porze.

Rozmieszczenie lamp solarnych
Długość świecenia lampy uwarunkowana jest porą roku, zachmurzeniem, miejsce zamontowania oraz położeniem geograficznym. Ze względu na to, że lampy solarne muszą zmagazynować odpowiednią ilość energii w czasie dnia, aby świecić w nocy należy je montować w miejscach o możliwie największym nasłonecznieniu. Zacienione pozycje uniemożliwią akumulatowi optymalne naładowanie się, co będzie skutkować krótszym czasem świecenia w nocy. Właściwie naładowany akumulator zazwyczaj wystarcza na 8 godzin pracy oświetlenia.
Ponadto lampę solarną powinno umieścić się z dala od sztucznych źródeł światła, tj. latarnie uliczne, czy oświetlenie przydomowe. W innym przypadku lampa nie włączy się automatycznie. 
Najlepsza odległość pomiędzy lampami solarnymi to około 2 m, ponieważ zbyt ciasne rozmieszczenie oświetlenia będzie skutkować migotaniem.

 

Artykuł Lampy solarne – co warto o nich wiedzieć? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/01/24/lampy-solarne-co-warto-o-nich-wiedziec/feed/ 0
Salon i jadalnia w jednym czy warto je łączyć? http://oompodlasie.pl/2020/01/19/salon-i-jadalnia-w-jednym-czy-warto-je-laczyc/ http://oompodlasie.pl/2020/01/19/salon-i-jadalnia-w-jednym-czy-warto-je-laczyc/#respond Sun, 19 Jan 2020 16:42:26 +0000 http://oompodlasie.pl/2020/05/15/salon-i-jadalnia-w-jednym-czy-warto-je-laczyc/ Zarówno salon, jak i jadalnia, są bardzo ważnymi pomieszczeniami w całym domu. Salon jest miejsce, gdzie możemy odpocząć i odstresować się po całym dniu pracy. W takim miejscu stoi tez zazwyczaj telewizor, więc służy, jako pomieszczenie, w którym oglądane są filmy wieczorami. Do niego, przyjmuje się również gości. Powinien, więc być stylowy i szykowny, aby nie spotkać się z dezaprobatą spowodowaną nie tylko bałaganem, który często towarzyszy takim miejscom, gdzie przewija się większa część domowników, ale także sposobem, w jaki go urządziliśmy. Dobre ustawienie mebli oraz odpowiednio dobrane dodatki mogą bardzo zmienić ogólny wystrój całego pomieszczenia. W przypadku salonu, mamy do czynienia z miejscem, gdzie spożywane są posiłki. Dotyczy to nie tylko domowników, którzy jedzą tam przekąski czy obiad, ale także gość. Podczas świąt czy tez uroczystych obiadów, wszelkie przystawki oraz poczęstunek jest podawany właśnie w jadalni. W takim wypadku, nie tylko nie narażamy salonu na resztki placków, które trzeba będzie jakimś cudem wyjąć z dywanu, ale także zapewniamy miejsce do siedzenia. Połączenie tych dwóch pomieszczeń, może mieć jednak bardzo dobre skutki. Zalety połączenia salonu z jadalnią Jeśli zdecydujemy się na zrobienie jednego, ale dłuższego pomieszczenia z salonu i z jadalni, to możemy stworzyć doskonały efekt. Jednak, lepiej, aby nie były one całkowicie połączone, ale oddzielała je częściowo np. półka czy blat, a nawet parę doniczek z kwiatami. Jest to nie tylko bardzo praktyczne, ale także nowoczesne. Dodatkowo, doskonale się prezentuje oraz jest bardzo funkcjonalne, szczególnie, jeśli masz, małe dzieci. Taki brzdąc, nie usiedzi w jednym miejscu, więc będzie biegał z jednego pomieszczenia do drugiego. Dlatego też, jeśli połączony będzie salon z kuchnią, a Ty będziesz robić obiad, zaś maluch oglądać bajkę, to cały czas będzie możliwość obserwowania czy na pewno gdzieś i spina się po półce. Wady łączenia pomieszczeń Jedną z wad takiego rozwiązania są właśnie duże święta organizowane w domu oraz wcześniej wspominane okruchy placków w dywanie. Jeśli salon i jadalnia będą jednym pomieszczeniem, to nawet, jeśli pożywienie będzie na swoim miejscu, czyli na stole, to i tak zostanie rozniesione przez maluszki po obydwóch pomieszczeniach, ponieważ jest wtedy swoboda w bieganiu i zabawie.  Kolejną złą stroną takiego połączenia, może być fakt, że przy jedzeniu będziemy oglądać telewizję. Więc jeśli trzymamy dietę, to oglądając ulubiony program, zjemy znacznie więcej.  

Artykuł Salon i jadalnia w jednym czy warto je łączyć? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
Zarówno salon, jak i jadalnia, są bardzo ważnymi pomieszczeniami w całym domu. Salon jest miejsce, gdzie możemy odpocząć i odstresować się po całym dniu pracy. W takim miejscu stoi tez zazwyczaj telewizor, więc służy, jako pomieszczenie, w którym oglądane są filmy wieczorami. Do niego, przyjmuje się również gości. Powinien, więc być stylowy i szykowny, aby nie spotkać się z dezaprobatą spowodowaną nie tylko bałaganem, który często towarzyszy takim miejscom, gdzie przewija się większa część domowników, ale także sposobem, w jaki go urządziliśmy. Dobre ustawienie mebli oraz odpowiednio dobrane dodatki mogą bardzo zmienić ogólny wystrój całego pomieszczenia.

W przypadku salonu, mamy do czynienia z miejscem, gdzie spożywane są posiłki. Dotyczy to nie tylko domowników, którzy jedzą tam przekąski czy obiad, ale także gość. Podczas świąt czy tez uroczystych obiadów, wszelkie przystawki oraz poczęstunek jest podawany właśnie w jadalni. W takim wypadku, nie tylko nie narażamy salonu na resztki placków, które trzeba będzie jakimś cudem wyjąć z dywanu, ale także zapewniamy miejsce do siedzenia. Połączenie tych dwóch pomieszczeń, może mieć jednak bardzo dobre skutki.

Zalety połączenia salonu z jadalnią

Jeśli zdecydujemy się na zrobienie jednego, ale dłuższego pomieszczenia z salonu i z jadalni, to możemy stworzyć doskonały efekt. Jednak, lepiej, aby nie były one całkowicie połączone, ale oddzielała je częściowo np. półka czy blat, a nawet parę doniczek z kwiatami. Jest to nie tylko bardzo praktyczne, ale także nowoczesne. Dodatkowo, doskonale się prezentuje oraz jest bardzo funkcjonalne, szczególnie, jeśli masz, małe dzieci. Taki brzdąc, nie usiedzi w jednym miejscu, więc będzie biegał z jednego pomieszczenia do drugiego. Dlatego też, jeśli połączony będzie salon z kuchnią, a Ty będziesz robić obiad, zaś maluch oglądać bajkę, to cały czas będzie możliwość obserwowania czy na pewno gdzieś i spina się po półce.

Wady łączenia pomieszczeń

Jedną z wad takiego rozwiązania są właśnie duże święta organizowane w domu oraz wcześniej wspominane okruchy placków w dywanie. Jeśli salon i jadalnia będą jednym pomieszczeniem, to nawet, jeśli pożywienie będzie na swoim miejscu, czyli na stole, to i tak zostanie rozniesione przez maluszki po obydwóch pomieszczeniach, ponieważ jest wtedy swoboda w bieganiu i zabawie.  Kolejną złą stroną takiego połączenia, może być fakt, że przy jedzeniu będziemy oglądać telewizję. Więc jeśli trzymamy dietę, to oglądając ulubiony program, zjemy znacznie więcej.

 

Artykuł Salon i jadalnia w jednym czy warto je łączyć? pochodzi z serwisu Aranżacje ogrodu.

]]>
http://oompodlasie.pl/2020/01/19/salon-i-jadalnia-w-jednym-czy-warto-je-laczyc/feed/ 0